Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Kypru o jeden stupeň na známku BB plus. Vyřadila tak rating z investiční kategorie a zařadila do kategorie braku.

Agentura očekává, že Kypr bude asi potřebovat více peněz na záchranu svých bank, které jsou provázány s bankovním sektorem v Řecku. Tam se podle agentury může situace ještě zhoršit.

 

 

Výhled ratingu je negativní, což znamená, že agentura jej může v dalších dnech ještě snížit. Kypr totiž sám už dříve avizoval, že krizi v bankovním sektoru musí řešit bezodkladně.

Snížením hlavního ratingu Kypru se Fitch přidala k ostatním dvěma velkým agenturám, tedy Standard & Poor's a Moody's Investors Service. Ty už rating Kypru ve spekulativním pásmu mají.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru