Místo spalování zahřívání chemickým procesem, místo škodlivého dýmu aerosol. Největší světový výrobce cigaret, společnost Philip Morris, chystá produkci nové generace cigaret, které by měly škodit zdraví méně než současné klasické kuřivo.

Firma podrobnosti tají, zveřejnila jen velmi stručné informace o vývoji „bezpečnějších“ cigaret v prezentaci pro investory. Produkt příští generace (říkají tomu NGP – Next Generation Products) vzniká ve švýcarských laboratořích Philip Morris a je už připravený ke klinickým testům. Klasické spalování má nahradit chemický proces, který generuje méně škodlivin.

Společnost chce dokončit testování, schvalovací proces a zahájit výrobu mezi roky 2016 a 2017. Výrobou se nemá zabývat některá ze stávajících 56 továren po světě (takže ani ta česká v Kutné Hoře), ale firma s loňským čistým ziskem 8,5 miliardy amerických dolarů pro tyto účely už vybírá v Evropě lokality pro stavbu jednoho nebo dvou nových podniků.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru