Místopředsedkyni sněmovny Vlastě Parkanové (TOP 09) se může stát osudným, že coby ministryně obrany nezadala před nákupem letadel CASA vypracovat znalecký posudek o přiměřenosti jejich ceny. Stejný posudek přitom chybí minimálně u třech dalších velkých zakázek té doby.

Konkrétně při nákupu německých obrněných vozidel Dingo za půl miliardy korun z léta 2008 a při dvou nákupech italských obrněných vozidel Iveco celkem za více než čtyři miliardy z let 2008 až 2009 (druhý nákup vozidel Iveco pochází až z éry ministra Martina Bartáka).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.