Je večer, krátce po sedmé. Pražská prodejní galerie aukčního domu Dorotheum touto dobou obvykle zavírá. Dnes do ní ale nepřestávají přicházet další a další návštěvníci, kteří byli pozvaní na komentovanou prohlídku předaukční výstavy umění a starožitností.

Vedle stálých klientů Dorothea jsou mezi nimi i privátní klienti UniCredit Bank, tedy ti, pro něž banka spravuje částku přesahující hranici 10 milionů korun. „Na různé akce tohoto typu ročně dorazí stovky našich klientů,“ komentuje sešlost art bankéřka UniCredit Bank Marina Votrubová.

Pokud jde o Česko, je pravděpodobně jedinou odbornicí na umění, kterou zaměstnává banka. K její práci přitom patří nejen poradenství, ale i organizování podobných sešlostí. Klientům se snaží pomáhat nalézt vhodné investiční příležitosti. A pro banku Votrubová znamená zajímavou konkurenční výhodu. Bohatí lidé si totiž zase začínají hledat cestu k uměleckým dílům. „Elity zase začaly nakupovat umění. Kvalitní kusy dokážou člověka vtáhnout, a tak se často stává, že to, co začínalo jako povrchní touha pro vylepšení image, vyústí v upřímný zájem,“ popisuje art bankéřka.

Nabídka netradičních investic do umění má být jedním z trumfů UniCredit Bank v souboji s ostatními finančními institucemi o nejbohatší klienty, kterých je v Česku zhruba 19 tisíc. Ten banky zahájily už v loňském roce a pokračují v něm i letos. Multimilionáři ochotní svěřit do správy desítky milionů na relativně dlouhou dobu jsou pro ně z pochopitelných důvodů jednou z nejzajímavějších skupin klientů.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru