Podle průzkumu, který tento týden představil Institut pro ekonomii a mír, je Česko 13. nejmírumilovnější zemí na světě.

Podle Globálního indexu míru (GPI) je nejvíce mírovou zemí na světě Island. Skandinávci obsadili i druhé místo, kde se drží Dánsko spolu s Novým Zélandem. První pětku uzavírají Kanada a Japonsko.

Dobrou zprávou je fakt, že šest z největších "utrácečů" státních peněz za vojenské vybavení – Brazílie, Francie, Německo, Indie, Británie a USA – své rozpočty na obranu v roce 2011 snížilo. Není to ale důsledek ušlechtilých úmyslů globálních mocností, spíš jsou to nutné škrty a šetření ve státních rozpočtech, které učinily svět v roce 2012 mírumilovnějším.

Kdyby se neválčilo vůbec, tak podle Institutu pro ekonomii a mír celosvětově ušetříme 9 bilionů dolarů, což se rovná ekonomikám Německa a Japonska dohromady.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.