Skupina evropských zemí, jejichž banky potřebují pro přežití finanční injekce, se zase rozrostla. Utrápení Španělé potlačili svoji hrdost a žádají o pomoc.

Podle dohody, ke které v sobotu navečer během téměř tříhodinové telefonické konference dospěli ministři financí eurozóny, půjde až o 100 miliard eur, v přepočtu přes 2,5 bilionu korun. Balík peněz, které už národní vlády, Evropská centrální banka či Mezinárodní měnový fond na záchranu bank poskytly, tak již nabobtnal na zhruba dva biliony eur. Včetně záruk.

Peníze netečou jen do Řecka, Irska či Portugalska. Bankám pomohly i další evropské země, včetně Německa, Francie či Británie. Krizi bankovního sektoru se však definitivně zažehnat nepodařilo. Právě Španělsko je toho důkazem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Španělsko je čtvrtou zemí eurozóny, která požádala o finanční pomoc. Ministři financí eurozóny se dohodli na částce 100 miliard eur pro Madrid. Experti ale odhadují, že na dlouhodobou záchranu Španělska to stačit nebude.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.