Rozmary počasí ničí zemědělcům úrodu. Po únorových mrazech přišlo v březnu a dubnu extrémně suché počasí, které poškodilo až 50 procent úrody na jižní Moravě.

Sucho poničilo 30 až 40 procent úrody, na písčitých půdách se odhaduje dokonce polovina, tvrdí ředitelka Okresní agrární komory ve Vyškově Helena Burešová. "Odborné šetření proběhne příští týden, škody na Vyškovsku se ale určitě budou pohybovat v řádech desítek, ne-li stovek milionů," uvedla Burešová. "Za posledních pět let takové sucho nepamatujeme," dodala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.