Tak máme za sebou další pražský koncert Ozzyho Osbourna, tentokrát pod hlavičkou Ozzy & Friends. Původně plánovaný re-union Black Sabbath se bohužel nenaplnil a proto jsme viděli v podstatě stálou Ozzyho doprovodnou kapelu, doplněnou o dva hosty. Moc to nevadilo.

Naopak, Ozzy mohl tím pádem kromě nejstarších kousků ze sedmdesátých let nabídnout i pár slavných písní ze své sólové dráhy. Večer proto vyzněl pestřeji a barevněji.

Plochý respekt

Předkapela Black Label Society je už dlouhá léta v metalu váženým pojmem a i když se zvukaři snažili, aby byl její zvuk co nejplošší (to se předkapelám dělá, aby nezastínily hlavní hvězdu), odešla z pódia s velkým respektem publika, kterému se líbily jak kytarové exhibice frontmana Zakka Wylda, tak hudba sama.

Spočívala v kombinaci usilovné agresivity, rychlých temp a volných, neurčitých elektronických ploch. Škoda jen, že rychlost a adrenalin nejsou garancí alespoň nějaké myšlenky a že Wylde navíc moc neumí zpívat.

A pak už přišel na pódium čtyřiašedesátiletý Ozzy, jako obvykle se stylizující do stařičkého dementa, trpícího Parkinsonem a inkontinencí. Odvedl svou klasickou, zhruba stominutovou podívanou. Znovu nás v ní přesvědčil o tom, že rock, to je především osobnost. Zpíval příšerně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.