Britský zpěvák Ozzy Osbourne se svými hudebními přáteli ve středu v pražské O2 Areně představí nejen skladby ze svých sólových alb, ale také hity legendární skupiny Black Sabbath.

S původním zpěvákem slavné kapely jako hosté vystoupí kytarista Zakk Wylde, bývalý člen Ozzyho doprovodné kapely, a baskytarista Black Sabbath Geezer Butler. Wylde a jeho skupina Black Label Society celý večer otevřou.

Bude nové album

V Praze se měla původně ve své nejslavnější sestavě představit legendární skupina Black Sabbath. Koncert však byl vzhledem ke zdravotním potížím kytaristy Tonyho Iommiho nahrazen projektem Ozzy & Friends. Zakladatel kapely Iommi pokračuje v léčení rakoviny lymfatických uzlin.

Black Sabbath zrušili všechna vystoupení svého letního turné s výjimkou festivalu Download ve Velké Británii. Ozzy & Friends vystupují na většině původně oznámených koncertů.

"Sabati" mezitím ve Velké Británii skládají a natáčejí nové album. Z repertoáru své původní kapely Black Sabbath zpívá Osbourne na tomto turné například skladby Fairies Wear Boots, N.I.B., Paranoid, War Pigs či Iron Man, která si v roce 2008 našla nové publikum.

Stala se totiž hymnou komiksového superhrdiny Iron Mana ve filmu s Robertem Downeym Jr.

Black Sabbath - Iron Man (Paříž, 1970)

Ozzy Osbourne - War Pigs (Buenos Aires, 2008)

Ozzy And Friends - Fairies Wear Boots (Oslo, 2012)