Ačkoli si britská vláda slibovala, že pořádání olympijských her podpoří růst londýnské ekonomiky, v hotelnictví se děje pravý opak.

Běžní turisté se kvůli zvýšeným cenám, dopravním zácpám a zpřísnění bezpečnostních opatření během sportovního svátku raději Londýnu vyhnou a navštíví místo něj jiná evropská velkoměsta.

Podle průzkumu agentury JacTravel, jejímiž zákazníky jsou cestovní kanceláře i hotely ve městě, se počet hotelových rezervací na červenec v Londýně snížil o 35 procent, v srpnu pak o 30 procent.

Města ve Francii oproti tomu hlásí 50procentní nárůst v rezervacích a podobně na tom je i Barcelona nebo Berlín, kde si hotel na léto zamluvilo dvakrát více turistů než loni, píše deník Daily Telegraph.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.