Na burze vystupují různé skupiny, které mají i různé zájmy. Aby se dala burza komplexně pochopit, je potřeba pochopit myšlení všech těchto subjektů. Vystupují na ní obchodované firmy, fondy, obchodníci s cennými papíry, investiční fondy, drobní investoři, velcí investoři, spekulanti, média a mnoho jiných.


Seriál o úspěšných českých traderech a způsobech investování (I. DÍL):

Jak uspět na burze? Chce to pevné nervy, jasnou strategii a tolerantní partnerku - čtěte ZDE

investor Peter

Co ovlivňuje jeho rozhodování?

Technická analýza *
Fundamentální analýza 0
Statistika *****
Emoce - cit, intuice... **

Pozn.: Počet hvězdiček hodnotí vliv faktoru na investorovo rozhodování. Na škále * až ***** označuje vyšší počet hvězdiček i vyšší vliv na rozhodování o investici.


Akcie jsou hazard i zábava, tvrdí úspěšný český trader a radí, jak začít na burze - čtěte ZDE


"Jelikož jsem souběžně s prvními obchody na burze začínal i pracovní kariéru, chtěl jsem toho vyzkoušet co nejvíc. Pracoval jsem u obchodníka s cennými papíry a zjistil, jak uvažují drobní investoři - že ten, kdo se tváří chytře a odborně, ještě nemusí umět na burze vydělat peníze.


"Burza sama o sobě není nebezpečná, nebezpečná je jenom její neznalost."


Pracoval jsem i v médiích zaměřených na investování a jako akciový analytik. Chtěl jsem být zaměstnaný u firmy obchodované na burze - jako zástupce pro vztahy s investory - to už jsem ale nestihl. Teď totiž už zaměstnaný být nechci," tvrdí Peter.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru