Soukromý dopravce Travel Service rozšíří flotilu svých letadel o tři stroje od nedávno zkrachovalých evropských dopravců. Ve všech případech jde o letadla Boeing 737-700, píše páteční Mladá fronta Dnes .

První z nich, které původně provozovala britská společnost Astraeus, už začalo létat v barvách Travel Service. Další dva boeingy získá dopravce do konce května. Půjde o stroje, s nimiž létaly maďarské aerolinie Malév.

Firma navíc letos získala tři úplně nové Boeingy 737-800, všechny tři už zařadila do provozu, píše MfD.

Travel Service, který vlastní Unimex Group Jiřího Šimáně a Jaromíra Šmejkala společně se šéfem aerolinek Romanem Vikem a Icelandair Group, na letní sezonu počítá celkem s 29 letadly.

Bude tak největším tuzemským leteckým přepravcem podle počtu letadel i nabízené sedačkové kapacity.

České aerolinie by byly větší jen v případě, že by se započítaly do flotily i stroje patřící pod její dceřinou společnost Holidays Czech Airlines, která se zaměřuje na charterové lety, dodává deník.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru