Majitel holdingu Agrofert Andrej Babiš, který bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku, se podle dnešních Hospodářských novin zařadil mezi přední české vydavatele. Jeho regionální týdeníky 5+2 dny, zdarma distribuované do schránek, vycházejí už v půlmilionovém nákladu ve 39 okresech, píše. (VÍCE ZDE)

Nad Schleckerem koruží dravci

O německý řetězec drogerií Schlecker, který je v insolvenci, se zřejmě zajímá vlastník řetězce obchodník domů Karstadt Nicolas Berggruen. Tvrdí to zdroj agentury Reuters. O firmu se zajímala i česko-slovenská finanční skupina Penta Investments, ta ale v dubnu uvedla, že o koupi usilovat nebude.

Berlín rozhodne o fiskálním paktu

Konzervativní unie kancléřky Angely Merkelové (CDU/CSU) trvá na schválení fiskálního paktu Evropské unie a stálého záchranného fondu eurozóny ESM v německém parlamentu do letních prázdnin. Levicová opozice, bez jejíž pomoci berlínská vláda tato protikrizová opatření neprosadí, ale za své hlasy žádá další impulzy na podporu ekonomického růstu. Na jejich podobě se obě strany chtějí dohodnout do 13. června, kdy se představitelé německých parlamentních formací kvůli tomuto tématu sejdou znovu.

Německé odbory opět vyjednaly zvýšení platů

Odborový svaz zaměstnanců chemického průmyslu v Německu dojednal svým členům zvýšení platů na příštích 19 měsíců v rozsahu 4,5 procenta. To je vysoko nad inflací a za poslední týden je to už podruhé, co odboráři dosáhli podobného výsledku. Před týdnem se dohodli na zvýšení platů o 4,3 procenta zástupci odborového svazu IG Metall, který má v Německu zdaleka největší vliv.

Polovina členů se chystá na odchod Řecka z eurozóny

Minimálně polovina vlád členských zemí eurozóny, stejně jako banky a velké nadnárodní společnosti, už se zabývají záložním plánem pro případ, že se Řecko rozhodne odejít z eurozóny. Prioritou pro ně ale zůstává, aby Řecko v eurozóně zůstalo. O setrvání nebo odchodu Řecka z eurozóny mohou 17. června v opakovaných parlamentních volbách rozhodnout jeho voliči.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru