Pacientům, kteří se zotavují po srdečním infarktu, se blýská na lepší časy. Vědcům z izraelského Haify se podařilo přeměnit buňky z kožní tkáně na srdeční sval.

Tím, že transplantované buňky pocházejí přímo od jednotlivých pacientů, nemělo by jejich tělo po případné operaci tkáň odmítnout, řekli vědci pro odborný časopis European Heart Journal.

Kvůli zdravotnímu riziku sice buňky nebyly vráceny do těla pacientů, ale v laboratoři vypadaly zdravě a když je vědci implantovali krysám, fungovaly stejně dobře jako ostatní buňky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.