Technický "default" bude důsledkem toho, že CME nabídla odprodej svých dluhopisů splatných v letech 2014 a 2016. Podle S&P jde u dluhopisu splatného v roce 2015 o nabídku pod nominální hodnotou, což se hodnotí jako nabídka učiněná pod tlakem a odpovídá to situaci selektivní platební neschopnosti. Pokud tedy CME transakci uskuteční, dostane od S&P dočasný rating SD.

CME na počátku měsíce oznámila za první čtvrtletí další zhoršení výsledků a informovala o krocích ke zlepšení nepříznivé finanční situace. Sdělila, že ji finančně podpoří hlavní akcionáři, tedy mediální společnost Time Warner a její spoluzakladatel Ronald Lauder. Podle CME povedou dohody o refinancování s Time Warner a Lauderem ke zlepšení splatnosti jejího dluhu.

Součástí skupiny CME je společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport a české verze hudební stanice MTV. CME celkem provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy. Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražské burze.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru