Moskevské kanceláře největšího prodejce bílé techniky v Rusku, řetězce Eldorado, prohledali petrohradští vyšetřovatelé, a to pod záminkou vyšetřování údajných daňových úniků jiného podniku, kaliningradského výrobce elektroniky Telebalt.

Eldorado, patřící skupině PPF finančníka Petra Kellnera, vyjádřilo nad pondělní akcí údiv, jakož i ochotu plně spolupracovat. Sami vyšetřovatelé se zdrželi vyjádření.

 

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Manažerům Eldorada chybějí informace

"Nezbytnost uskutečnění prohlídky v naší ústředně vyvolává u nás upřímné rozpaky, nakolik nic nevíme o trestném případu zahájeném téměř před rokem, ani do dnešního dne nikdo od nás nepožadoval žádné dokumenty týkající se firmy Telebalt, která není součástí skupiny Eldorado," uvedl viceprezident řetězce Oleg Sukovatov.

Současně ujistil, že firma je připravena s policií spolupracovat a poskytnout vyšetřovatelům veškeré dokumenty na první vyžádání.

V prohlášení společnost poukázala na to, že Eldorado od roku 2010 zaplatilo na daních přes 2,25 miliardy rublů (asi 1,5 miliardy Kč) a zaměstnává více než 15.000 lidí ve všech regionech Ruska.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru