Nejméně o polovinu levnější volání a SMS po Evropě a konec předraženým datovým službám. To je cíl nové regulace roamingového volání v EU, kterou ve čtvrtek schválil Evropský parlament. První snížení cen by mělo přijít už od prvního července.

„Spotřebitelé mají nehorázně vysokých poplatků za roaming dost,” uvedla eurokomisařka pro digitální agendu Neelie Kroes. Nárážela tak i na iniciativu “Evropané pro férový roaming”, ke které se na Facebooku za poslední dva roky přidalo přes 150 tisíc lidí.

Komisařka, která měla dříve na starosti hospodářskou soutěž, zároveň přišla s novým přístupem. K nižším cenám má vést hlavně větší konkurence včetně zavedení virtuálních roamingových operátorů. Nejlepší nabídky tak mohou být ještě levnější než předepsané maximální ceny za příchozí a odchozí hovory.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Evropský parlament schválil regulaci roamingového volání. Eurokomisařka pro digitální agendu kritizuje "nehorázně vysoké poplatky". Levnější volání do ciziny by se mělo stát skutečností už od začátku července.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.