Vojenský rozpočet Severoatlantické aliance (NATO) letos posílí 385 milionů korun, které do něj přitečou z kasy českého ministerstva obrany. Podobně vysokou částku Česko NATO do této kapitoly ještě neplatilo. V roce 2006 dosáhl příspěvek 224 milionů korun, o rok později pouze 197 milionů.

"Nárůst příspěvku do vojenského rozpočtu NATO je od roku 1999, kdy jsme se stali členy aliance, historicky největší. Hranici 300 milionů korun dosud nikdy nepřekročil," připustil pro server IHNED.cz Vladimír Lukovský z tiskového odboru ministerstva obrany.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.