Získala sto čtyřicet medailí, z toho jedenáct olympijských. V Československu se i přesto z Věry Čáslavské stala po roce 1968 persona non grata, protože neodvolala svůj podpis pod Dvěma tisíci slov.

Podruhé zmizela v polovině devadesátých let po soudu svého syna Martina Odložila. "Její jméno má pořád váhu. Stačí se podívat, co kolem ní dodnes dělají Japonci," říká dokumentaristka Olga Sommerová, která k sedmdesátinám slavné sportovkyně, jejíž nečekaný telefonát před třemi lety nastartoval jejich přátelství, natočila dokument Věra 68.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.