Na přípravě předdůchodů se podílí náměstek ministra financí Radek Urban.

"Hlavní koncept máme s odbory i zaměstnavateli projednaný, a s velkou pravděpodobností tak předdůchody budou od 1. ledna 2013 fungovat," říká.

HN: Ministerstvo financí chystá zákon k zavedení předdůchodů. Proč nebyl součástí reformních zákonů, které byly schváleny už v závěru loňského roku?

Protože ke shodě mezi vládou a sociálními partnery na úrovni tripartity o tom, jak mají předdůchody fungovat, došlo teprve nedávno. To na druhou stranu vytváří podmínky, aby předdůchody byly velmi plynule schválené v Poslanecké sněmovně.

Je možné, že v rámci probíhajícího připomínkového řízení k návrhu zákona se objeví pár upřesňujících návrhů, ale máme v plánu ho vládě předložit ve druhém týdnu v květnu. Hlavní koncept máme s odbory i zaměstnavateli projednaný, a s velkou pravděpodobností tak předdůchody budou od 1. ledna 2013 fungovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku