Na přípravě předdůchodů se podílí náměstek ministra financí Radek Urban.

"Hlavní koncept máme s odbory i zaměstnavateli projednaný, a s velkou pravděpodobností tak předdůchody budou od 1. ledna 2013 fungovat," říká.

HN: Ministerstvo financí chystá zákon k zavedení předdůchodů. Proč nebyl součástí reformních zákonů, které byly schváleny už v závěru loňského roku?

Protože ke shodě mezi vládou a sociálními partnery na úrovni tripartity o tom, jak mají předdůchody fungovat, došlo teprve nedávno. To na druhou stranu vytváří podmínky, aby předdůchody byly velmi plynule schválené v Poslanecké sněmovně.

Je možné, že v rámci probíhajícího připomínkového řízení k návrhu zákona se objeví pár upřesňujících návrhů, ale máme v plánu ho vládě předložit ve druhém týdnu v květnu. Hlavní koncept máme s odbory i zaměstnavateli projednaný, a s velkou pravděpodobností tak předdůchody budou od 1. ledna 2013 fungovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru