Vedení hokejového klubu Lev Praha, nováčka Kontinentální ligy, se stále nedohodlo se zástupci O2 areny na využívání haly pro soutěžní zápasy. Potvrdili to představitelé společnosti Bestsport, která halu provozuje, i šéf klubu s tím, že jednání ale stále pokračují.

"Na první nabídku s návrhem podmínek pronájmu O2 areny pro potřeby KHL, kterou předložil Bestsport, reagoval klub HC Lev kontranabídkou. Představenstvo Bestsportu došlo k závěru, že ji v této podobě nemůže přijmout," uvedl šéf Bestsportu Richard Benýšek pro Aktualně.cz.

Problémem ale není rozměr kluziště v multifunkční aréně, podle reglementu KHL lze ligu hrát i na stávajícím rozměru "zámořského" typu 60x26 metrů.

"Rozměr kluziště nepatří k problémům, kvůli kterým dosud nedošlo k dohodě. Technicky je možné v O2 areně zajistit rozměr požadovaný HC Lev. Ale musí být stejný jako pro HC Slavia, tzn., že kluby se na něm musí shodnout," poukázal Benýšek pro ČTK na skutečnost, že v aréně by v příští sezoně měly působit dva kluby - Slavia a Lev.

Lev chce být upřednostňovaným týmem

Lev podle všeho skutečně preferuje širší kluziště, i proto, že bude mít tréninkové zázemí na Spartě, kde má ledová plocha rozměry 60x29 metrů. Možnost, že by se kluziště rozšířilo ale naznačil po skončení sezony i šéf Slavie Vladimír Růžička. Bez ohledu na přání druhého klubu.

"Jednání nadále probíhají. Rozhodnou ve výsledku pouze podmínky, jaké nám budou nabídnuty. Rozměry hřiště nám vyhovují v obou pražských arénách," řekl předseda představenstva Lva Jan Musil a naznačil tak, že by nováček KHL mohl klidně na Spartě hrát i zápasy. Tuto možnost nevyloučil ani majitel pražského klubu Antonín Charouz.

Důvody, proč se zástupci Lva s Bestsportem stále nedohodli na spolupráci, nejsou oficiálně známé. Jisté je pouze to, že to není ekonomická otázka. Podle Aktualně.cz ale chce Lev, aby byl v aréně oficiálně domácím, tedy upřednostňovaným týmem. Tuto výsadu má však smluvně zajištěnou Slavia.

Související