Hokejisté Chomutova nevyužili výhody domácího prostředí a v šestém utkání baráže o extraligu s Mladou Boleslaví prohráli těsně 2:3. Piráti tak nevyužili možnost postoupit do nejvyšší soutěže. Sérii rozhodne ve čtvrtek sedmé utkání na ledě Středočechů, které dnes zachránil vítěznou trefou v 50. minutě Jaroslav Balaštík.

Domácí začali aktivněji, jenže šance Hrušky, Mrázka a Jíry ztroskotaly na pozorném brankáři Hüblovi a neujala se ani první přesilovka zápasu při vyloučení Podkonického. Poté si zahráli v početní výhodě hosté a v 11. minutě šli do vedení, když Mozíkovi sklouzl kotouč z hokejky, zničehonic se zjevil před Tomasem a tomu stačilo přesně zamířit do odkryté branky.

Vyrovnat mohl Hřebejk po přečíslení s Kraftem, Hübl byl však znovu připraven. Při Procházkově šanci pomohl svému gólmanovi Chaloupka. V 19. minutě skončil zápas pro Lapšanského, který narazil kolenem na Drábka číhajícího na bodyček.