"Kam sahá moje zkušenost a znalosti, nic nemá lepší izolační a hřejivé vlastnosti než medvědí a tulení kůže," říká Petr Horký, filmový dokumentarista a polárník, který si osahal severní pól. Zároveň ale zdůrazňuje, že kožešiny jsou těžké a pohyb v nich pekelně obtížný. Velebí proto umělá vlákna, bez nichž by dnešní outdoorové vybavení nebylo tím, čím je.

V obchodech dnes narazíme na celou řadu materiálů a technologií, v nichž se s problémy vyzná horolezec, natož laik. Zkusme si vysvětlil alespoň pár základních pojmů, kterým se při nákupu určitě nevyhnete.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.