Ministerstvo kultury sice původně nechtělo prohlásit diskutovaný dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice za památku a mělo dojít k jeho demolici. Teď ale přišel nečekaný obrat. Ke zboření cenné budovy z roku 1880 zřejmě nakonec nedojde.

"Zahájili jsme řízení o prohlášení budovy na Václavském náměstí za památku. Stalo se tak 17. dubna. Majitel tak musí s domem až do skončení řízení nakládat tak, jako by šlo o památku," potvrdila pro IHNED.cz mluvčí ministerstva kultury Markéta Ševčíková.

Majitel domu ovšem i tak dosud nepožádal o demoliční výměr. "Zatím se tak nestalo," potvrdil ředitel stavebního úřadu Prahy 1 Oldřich Dajbych.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.