Vedoucím provozu nového železničního dopravce Leo Express bude od května Petr Prchal, jenž je nyní provozním ředitelem konkurenčního RegioJetu brněnského podnikatele Radima Jančury. Informuje o tom server E15.

Prchal je druhým vrcholným představitelem RegioJetu, který přešel do služeb Leo Expressu podnikatele Leoše Novotného.

Radimu Jančurovi tak celkem v krátkém sledu odchází již druhý člověk z této klíčové pozice, kterou jen obtížně  stihne z výběrového řízení do začátku května obsadit.

Prvním manažerem, kterého Novotný získal od konkurence, byl loni na podzim Jan Paroubek, jenž se stal provozním ředitelem Leo Expressu.

Právě Paroubek bývalého přednostu rakovnického depa ČD Prchala do RegioJetu přivedl a "vychoval".

Prchal vystřídal Paroubka na pozici provozního ředitele, ve které Paroubek vydržel pouhé čtyři dny (podle MF Dnes byla příčinou nespokojenost s nesystémovýmí zásahy vedení a špatným systémem řízení, což však na přímý dotaz odmítl komentovat).

Nyní si tedy Paroubek přetáhl i Prchala pod sebe do LeoExpressu.

Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje se Prchal rozhodl odejít z osobních důvodů a na jeho pozici je už vyhlášeno výběrové řízení.

RegioJet patří do skupiny Student Agency. Na trase Havířov – Ostrava – Olomouc – Praha provozuje denně sedm párů spojů.

Leo Express chce od letošního prosince na stejné trati jezdit s pěti novými soupravami Stadler. Kromě této trasy mají oba dopravci zájem o dotované rychlíkové trati, které ministerstvo dopravy v rámci liberalizace železnice plánuje otevřít soukromým dopravcům.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru