Filmový festival popularizující vědu a její nové objevy začíná v Olomouci v úterý. Téma předem svádí ke kyselému šklebu, festival je ale „školometský“ pouze místem konání – v prostorách Univerzity Palackého.

Chod i atmosféru akce zajišťují místní studenti a učitelé, promítané filmy (většinou) překvapují svěží formou a festival má v rámci ČR možná nejprogresivnější grafický kabát.

Do krytu!

AFO se snaží o prolamování bariéry mezi vědou a veřejností; část programu se proto koná i mimo univerzitní půdu. Ve festivalovém stanu na Horním náměstí si cestou z práce (vždy v 17 hodin) můžete zaskočit „na slovíčko“ s vědci – v rámci neformálních setkání projektu Science Café.

Mainstreamověji naladěné Olomoučany festival láká do kina Metropol na 3D projekce. V té dnešní zahajovací vycení z plátna zuby pravěcí pterosaurové v dokumentu Létající monstra s Davidem Attenboroughem.

A kdo je hodně zvědavý, dostane se i do podzemního krytu civilní obrany, který bude pro veřejnost v rámci kulturní akce zpřístupněn poprvé. Páteční exkurze s profesionálním průvodcem doplní čtveřici filmů z bloku Výchova k atomové válce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.