Největší českou hutní společnost ArcelorMittal Ostrava dnes postihl v celém podniku výpadek elektrického proudu. Firma kvůli tomu musela zastavit veškerou výrobu. ČTK o tom informovala mluvčí huti Barbora Černá Dvořáková, která řekla, že nenastalo žádné ohrožení okolí a do ovzduší neunikly žádné škodliviny.

"Zastavili jsme veškeré výrobní zařízení. A když nevyrábíme, nejsou ani emise," řekla Černá Dvořáková.

Výpadek přišel dvakrát

Mluvčí uvedla, že přibližně v 07:45 nastal proudový ráz a následně zkrat, který způsobil výpadek proudu. Asi ve 14:15 pak nastal druhý blackout v menším rozsahu.

"Po stabilizaci vlastní výroby elektřiny, která bude trvat přibližně osm hodin, budeme obnovovat provoz výrobních zařízení," uvedla Černá Dvořáková.

Přesnou příčinu výpadku firma zjišťuje. Ztráty vyčíslí, až uvede do provozu veškeré agregáty a výrobu stabilizuje. Mluvčí uvedla, že huť událost neprodleně nahlásila České inspekci životního prostředí.

"Vše probíhá v souladu s provozním řádem," dodala mluvčí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru