Další kostkou domina v evropské dluhové krizi, kterou čeká podobný osud jako Řecko, bude s největší pravděpodobností Portugalsko.

První záchranný balík ve výši 78 miliard eur nebude zemi stačit, ještě letos bude potřebovat druhý ve výši alespoň 30 miliard.

Soukromí věřitelé se nakonec i u portugalských dluhopisů dočkají "sestřihu" investic - a to ve výši kolem 35 procent, očekávají ekonomičtí analytici.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Portugalsko je na tom ve srovnání se Španělskem výrazně hůř. Země zažívá nejhorší recesi od 70. let, ekonomika letos propadne o 3,3 procenta. Podle ekonomů se Portugalsko nedokáže vrátit na trh dluhopisů ani v roce 2013.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.