Čistý zisk společnosti JPMorgan Chase & Co v prvním čtvrtletí mírně klesl na 5,4 miliardy dolarů (zhruba 100 miliard Kč) z 5,6 miliardy dolarů před rokem navzdory růstu tržeb. Oznámila to v pátek firma, která je podle aktiv největší bankou ve Spojených státech.

Zisk na akcii činil 1,31 dolaru. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle agentury AP odhadovali na 1,16 dolaru. Tržby společnosti meziročně stouply o šest procent na 27,4 miliardy dolarů.

Zisk je navíc nižší i kvůli jednorázovým položkách - banka si měkolik miliard dala bokem na případnou úhradu soudních sporů.

Zatímco loni byla divize hypoték v mínusu, v prvních třech měsících vynesla 461 milionů dolarů.

"Vypadá to celkem dobře. Tržby na mě skutečně udělaly dojem. Říká mi to, že ekonomická aktivita je možná větší, než jsme si dříve mysleli," uvedl analytik Joe Terril z firmy Terril & Co.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru