Příčiny čtvrteční rozsáhlé technické havárie úložiště dat Grantové agentury České republiky (GA ČR) stále nejsou známy. Vedení komory zadalo analýzu datových úložišť specializované firmě.

,,Tuto analýzu jsme zadali specializované firmě, abychom se o příčinách havárie dozvěděli vše, co potřebujeme vědět, aby se stejná situace nemohla opakovat znovu," říká v rozhovoru pro IHNED.cz ředitel GA ČR Petr Matějů.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Grantová agentura České republiky (GA ČR) stále nezná příčiny čtvrteční ztráty dat na jejím úložišti. Smazané byly i soubory na zálohách. Agentura finančně podporuje vědecké projekty. Žadatelé si tak na případné peníze musí počkat déle, než předpokládali.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.