Rozsáhlá technická havárie úložiště dat Grantové agentury České republiky (GAČR) donutila její předsednictvo, aby zcela zastavila a zrušila vyhlášené veřejné soutěže ve výzkumu a inovacích.

Informaci serveru IHNED.cz potvrdil ředitel agentury Petr Matějů. ,,To, co se stalo, je skutečně velmi neobvyklé a i velmi renomované IT firmy zatím nejsou schopny hlavní příčinu havárie, která poškodila i zálohy, identifikovat," sdělil Matějů.

Podle sdělení agentury havárie postihla i zálohové systémy, takže došlo ke ztrátě údajů vložených do aplikace pro podávání návrhů projektů. Díky poškození záloh navíc nelze dříve vložená data obnovit.

V současnosti nefunguje ani samotné webové stránky agentury. Přístupné by měly být od pátku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vinou havárie došlo ke ztrátě údajů vložených do aplikace Grantové agentury pro podávání návrhů projektů. Havárií byly postiženy i poslední zálohy systému. Vyhlášení nových veřejných soutěží zatím agentura předpokládá na polovinu května 2012.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.