Plzeňský Prazdroj připravil pro svoji značku Gambrinus největší inovaci ve své historii. Gambrinus Originál 10° je název nové desítky, ke které přibude dvojice ovocných piv s příchutěmi "řízný citron" a "limetka & bezinka".

Prazdroj zdůvodňuje radikální změny reakcí na rostoucí poptávku českých spotřebitelů po různorodosti a měnící se preference českých pivařů. "Spotřebitelé očekávají inovace a rozmanitou nabídku," řekl generální ředitel Doug Broadman s tím, že inovovoaná desítka má nabídnout "plnější chuť".

Důvodem je i propad prodejů na trhu výčepních piv, kterému chtějí plzeňští čelit právě novou desítkou a svůj díl chtějí i na trhu ovocných piv, kde zatím dominoval konkurenční Staropramen.

K novým ovocným pivům Prazdroj uvádí, že jde o míchané nápoje z piva s  nižším obsahem alkoholu. "Vyrábí se smícháním hotového výčepního piva Gambrinus s přírodní ovocnou šťávou, říká v rozhovoru pro IHNED.cz Jiří Mareček z tiskového oddělení Plzeňského Prazdroje.

Desítka Originál 10° má nabízet plnější chuť. "Rozhodli jsme se zvýšit plnost chuti výčepního Gambrinusu vyšším dávkováním sladu a chmele,“ říká Adriana Jahňáková, marketingová manažerka Plzeňského Prazdroje. Jméno podle ní má ukazovat, že pivo vzniké dle původních varních postupů a z českých surovin

Gambrinus Originál 10° bude od května k dispozici čepovaný v restauracích a hospodách. Zároveň bude k dostání ve všech oblíbených baleních včetně půllitrové vratné lahve, PET  lahve a plechovky v prodejnách po celé České republice. 

ANKETA
Pijete "ovocná piva"?
Ano
434 (58%)
Ne
317 (42%)

Gambrinus mícháme s ovocnou šťávou

Proč právě příchutě "řízný citron" a "limetka & bezinka"?

Testovali jsme celou řadu různých příchutí. Nejlépe spotřebitelům vyhovovala limetková příchuť s přídavkem bezinky. Bezinka je mezi Čechy velmi populární, a spotřebitelům přinese typicky české osvěžení.

Zároveň chceme spotřebitelům dopřát klasiku v této kategorii, kterou je osvěžující citronová příchuť. Citrusové příchutě patří mezi nejprodávanější a lidé je oceňují proto, že jsou nejvíce osvěžující.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Nebude to tak trochu konkurence Friscu?

Frisco je jiný typ nápoje. Jedná se o jemně perlivý sladový drink, zatímco nyní uvádíme na trh míchané nápoje z piva, které jsou určeny především pro spotřebitele, kteří hledají osvěžení.

Frisco představuje další možnost při volbě alkoholického nápoje a je příjemné pít jej také na ledu, nebo například s plátkem citronu.

Kdy a kde budou nová piva k dostání?

Od začátku dubna jsou v obchodech k dostání Gambrinus řízný citron a Gambrinus limetka & bezinka v půllitrových plechovkách. Od května je doplní půllitrové vratné lahve, které budou určeny především pro bary, restaurace a hospody.

Jaký je výrobní postup u vašich nových piv?

Jedná se o míchané nápoje z piva s  nižším obsahem alkoholu. Vyrábí se smícháním hotového výčepního piva Gambrinus s přírodní ovocnou šťávou.

Nová piva od Gambrinusu:

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru