Bývalý dlouholetý místopředseda Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Blahoslav Němeček bude pracovat pro poradenskou firmu Ernst&Young.

Týdeníku Ekonom to potvrdil přímo Němeček. „Měl jsem nabídky od zástupců celé silné poradenské čtyřky, zvolil jsem Ernst&Young, která chce významně rozvinout energetické poradenství,“ uvedl.

 

Němeček musel odejít z úřadu koncem loňského úřadu, po nástupu nové šéfky Aleny Vitáskové. Ta nejprve naznačila, že někteří bývalí úředníci ERÚ mohli mít zájem na přemrštěných dotacích solární energie, protože mohli mít profit z některých projektů.

Poté Vitásková uvedla, že Němeček hájil rovněž přehnané podpory pro biometan, což by mohlo vést k obdobným potížím jako u fotovoltaiky. Nyní šéfka ERÚ pro deník Ekonom uvedla, že „příští týdny ukážou, zda s sebou odcházející zaměstnanci ERÚ neodnesli i citlivá data.“ Němeček označil podobné spekulace za nesmysl.

banner.jpg

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru