Americký internetový gigant Yahoo zahájí příští týden postupné propouštění zaměstnanců, které by se mohlo týkat tisíců lidí. V dalším týdnu pak představí nový restrukturalizační plán. Informoval o tom internetový server AllThingsD s odvoláním na své zdroje.

Server již začátkem minulého měsíce uvedl, že nový ředitel Yahoo Scott Thompson připravuje rozsáhlou restrukturalizaci, jež by mohla zahrnovat zrušení tisíců pracovních míst. Společnost Yahoo na konci loňského roku zaměstnávala zhruba 14 000 lidí.

Prohrává hlavně s Facebookem

Thompson nastoupil do čela podniku v lednu. Firma Yahoo má rostoucí potíže v boji s konkurenty jako Google či Facebook. Doufá, že pod Thompsonovým vedením dokáže své problémy překonat.

Thompson, který dříve pracoval v internetové aukční síni eBay jako prezident její platební divize PayPal, je v internetových kruzích uznávanou osobou. Někteří analytici však upozorňovali na jeho nedostatek zkušeností v oblasti internetové reklamy, která je pro Yahoo klíčová.

Firma Yahoo začátkem loňského září odvolala generální ředitelku Carol Bartzovou. Její povinnosti poté přechodně zastával finanční ředitel Tim Morse. Bartzová ve funkci skončila po dvou a půl letech poznamenaných stagnací, nespokojeností investorů a spory s čínskou společností Alibaba Group.

Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let minulého století to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dostihla konkurence.

Analytici tvrdí, že společnost v minulých letech zaspala a nedokázala včas reagovat na pokles příjmů z reklamy. Zatímco před pár lety byl konkurentem pro Yahoo především Google, dnes už je to i Facebook.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru