Rozhodčí soud při Hospodářské a agrární komoře ČR vynesl v pátek dopoledne dlouho očekávaný verdikt ve sporu mezi českými milardáři. Noví majitelé Sazky Karel Komárek a Petr Kellner vyhráli spor nad společností Penta a dvěma bankami. V rozhovoru pro IHNED.cz to řekl mluvčí Penty Martin Danko.

,,Výrok soudu je pro nás úplně negativní. Polovinu částky máme vracet my, a druhou polovinu banky, které od nás pohledávku za Sazkou koupily," uvedl Danko.

,,Rozhodčí nález, který vyhověl v plném rozsahu naší žalobě, vítáme. Do doby, než obdržíme písemné vyhotovení včetně podrobného odůvodnění  se k vyhlášenému  nálezu nemůžeme vyjadřovat ani ho jakkoliv komentovat.” říká Dan Plovajko, ředitel komunikace skupiny KKCG, která společnost SAZKA sázková kancelář  vlastní  rovným dílem spolu  se skupinou PPF.

Předmětem arbitráže byla odměna, kterou si Penta v roce 2006 domluvila se Sazkou za přípravu emise dluhopisů v hodnotě 215 milionů eur.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku