Kdo na internetu vyhledává české vysoké školy, narazí nejčastěji na Masarykovu univerzitu. V celosvětovém žebříčku Webometrics, který porovnává více než 20 tisíc vysokých škol podle jejich viditelnosti na webu, obsadila 97. místo.

Loni byla Masarykova univerzita na 146. místě, v meziročním srovnání si tak polepšila o bezmála 50 příček. Úspěch jí zajistilo především množství dokumentů včetně studentských a vědeckých prací publikovaných na internetu.

"Jen podle tohoto hodnocení se univerzita umístila dokonce na 25. místě celosvětově," poznamenala mluvčí univerzity Tereza Fojtová. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.