Zbraně neviditelné pro bezpečnostní detektory na letištích, vojenské lodě bezpečně skryté před magnetickými skenery nepřítele, ale i bezproblémové rezonanční vyšetření pacientů s kardiostimulátorem. To vše může být realitou díky přelomovému experimentu slovenských vědců, uvedl server slovenských Hospodárskych novin HN online.sk.

Tým z Ústavu elektrotechniky Slovenské akademie věd (ÚE SAV) ve spolupráci se španělskými vědci jako první na světě sestrojil objekt, který se dokáže ukrýt před magnetickým polem.

"Předpokládám, že se tím nyní začnou zabývat týmy po celém světě a pokud se jim podaří dořešit všechny problémy, lidé okamžitě přijdou s nápady, jak by jim to pomohlo," říká šéf vědeckého týmu Fedor Gömöry.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru