V roce 1968 ukončil studia na stavební fakultě, o rok později mu přišel dopis z Národního výboru. "Měli jsme tehdy dvě parcely a že prý když nezačneme stavět, že nám je seberou, protože lokalita je určená pro výstavbu rodinných domků," začíná o svých vinařských začátcích Ludvík Šlancar, ředitel Vinných sklepů Roztoky.

"Vyprojektoval jsem dům, radnice to schválila a začal jsme stavět. Když jsme kopali základy pro naftovou nádrž, otec zjistil, že tam je vinný sklep. Udělal jsem tedy naftovou nádrž (na topení) jinde a v roce 1972 už jsme ve sklepě začali vyrábět víno. Od té doby vinařím, vyvážím do Číny a chystám se na vývoz vín do Vietnamu," říká Šlancar v rozhovoru pro IHNED.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.