Ředitel společnosti RSJ Karel Janeček (38) odstoupil na valné hromadě na vlastní žádost z představenstva společnosti a stal se předsedou dozorčí rady.

Funkci ředitele a předsedy představenstva převezme Libor Winkler (52). Informovala o tom v pátek mluvčí RSJ Martina Vondráková.

Janeček se chce věnovat protikorupčnímu fondu a dalším obecně prospěšným činnostem, dodala mluvčí.

RSJ obchoduje na burzách. Janeček v jejím čele působí od roku 1995 a členem představenstva byl od roku 2006. V roce 2010 založil Nadační fond na podporu vědy a výzkumu a v roce 2011 společně s Janem Krausem a Stanislavem Bernardem Nadační fond pro boj proti korupci. V RSJ bude mít Janeček nyní zkrácený zaměstnanecký poměr.

Winkler je ve společnosti od roku 2000. Podílel se na strategickém řízení RSJ a byl zodpovědný za řízení rizik.

K obchodování RSJ používá vlastní matematické modely a algoritmy. Obchodování na burzách uskutečňuje plně automatizovaně pomocí vlastního softwaru provozovaného na serverech umístěných v datových centrech burz. RSJ je ryze česká společnost se sídlem v Praze.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru