Ministerstvo obrany plánuje zmodernizovat výzbroj českých vojáků, a zvýšit tak jejich bojové schopnosti.  Pro lepší maskování zavede uniformy s digitálním vzorem, počítá se také s GPS navigací nebo se systémy obrazového spojení s velitelem.

Kromě toho požaduje české vojsko po ministerstvu vedeném Alexandrem Vondrou (ODS), aby do roku 2015 nakoupilo 316 nových belgických kulometů MiNiMi za více než čtvrt miliardy korun. Jedna nová automatická zbraň tak vyjde na 830 tisíc korun. Dala by se ale pořídit mnohem levněji.

Stejný typ kulometů nakoupila v letech 2009 a 2010 také slovenská armáda. Ta zaplatila pouhých 260 tisíc korun za kus. Na rozdílné ceny upozornilo středeční vydání deníku Lidové noviny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.