Otevření první restaurace McDonald's v postkomunistickém Česku 20. března 1992 byla pro místní trh nepochybně významná událost. Nemůže se ale vůbec měřit s rozsahem obdobné akce v Moskvě na konci ledna 1990.
Do rozpadu Sovětského svazu ještě zbývalo několik let, když společnost McDonald's od komunistické strany dostala povolení k otevření první pobočky. Vznikl tak vůbec první fastfood v celém svazu.

Z politických důvodu stála za jeho otevřením kanadská divize společnosti McDonald's jen s minimálními zásahy její americké matky. Proto byla na zdech restaurace k vidění zvláštní kombinace vlajek se srpy a kladivy a vlajek s javorovými listy. Aby Kanaďané překonali problémy v zásobování v tehdejším SSSR, museli si zařídit vlastní řetězec dodavatelů, včetně farem, pekáren a masokombinátů na území svazu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.