První výtka vůči jídlu z McDonald´s: vysoká energetická hodnota. Klasické menu není žádná malá svačinka. Když se sečte energetická hodnota všech jeho součástí, hravě se dostaneme na takové množství kilojoulů, které odpovídá pořádnému obědu.

To jsou jednoduché počty: člověk by měl každý den do sebe dostat z jídla zhruba 8500 kilojoulů (jde o velmi průměrný údaj), z toho zhruba třetina by měla připadnout na oběd. Z klasického menu z McDonald´s (pozor: bez sýra, majonézy nebo kečupu či dvojitých burgerů) získá 3400 kilojoulů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.