Splátková společnost Home Credit, nejcennější podnik v impériu nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, plánuje rozšířit své podnikání v Asii. Po Číně, Vietnamu a Indii se letos chystá rozšířit podnikání do Indonésie a v příštím roce na Filipíny.

Hospodářským novinám to řekl Alexander Labak, který má na starosti řízení představenstva společnosti, pod niž spadají pobočky v České republice, na Slovensku, v Rusku, v Kazachstánu a v Bělorusku.

„V Asii mluvíme o trhu se třemi miliardami lidí. V Evropě jsme na trhu s necelými dvěma stovkami milionů obyvatel. Proto se PPF rozhodla správně, když se pustila na asijské trhy. Každý vám řekne, že když se pohybujete na spotřebitelském trhu, a nejste v Asii, nemáte šanci stát se velkým hráčem,“ říká Labak.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku