Jednak dorostla generace podnikatelů, která po roce 1989 byznys vybudovala a teď si ho chce co nejlépe ochránit. A za druhé je v Česku zřejmě pořád zakořeněna závist vůči podnikatelům, a ti se proto často chtějí schovat v anonymitě - vysvětluje obchodní ředitel společnosti Akont Trust Company Michal Friedberger, proč mají čeští podnikatelé stále zájem stěhovat majetek do zahraničí, když už je tolik nepálí samotné daně. Akont jim v tom pomáhá už od roku 1992.

Kdy se firmě vyplatí požádat o vaše služby?

Roční náklady na založení a udržování nadnárodní holdingové struktury se pohybují od zhruba 150 tisíc korun výše.

Jak se vyvíjí zájem?

Pořád evidujeme nárůst, a to například na Slovensku ještě větší než v Česku. Vedle těchto zemí se nyní už zaměřujeme i na rusky mluvící státy. Legislativa se posouvá ze západu na východ. Co je dnes v Nizozemsku, může být za pět let u nás, a na Ukrajinu se to dostane za dalších pět let.

Kdo je váš typický klient?

Střední a větší firmy, oblast podnikání je široká. Nadnárodní holdingovou strukturu můžete vytvořit na cokoli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru