K Pavlu Tykačovi, majiteli mosteckých dolů Czech Coal, se tento týden znovu vrátí stín minulosti, na niž by raději zapomněl.

Ve středu se koná další soudní líčení v případu vytunelovaných CS fondů. O kauze bude vypovídat svědek František Bušek (původním jménem Chobot), přímý účastník operace, jež připravila podílníky CS fondů, tedy především drobné akcionáře, o 1,23 miliardy korun.

Bušek nejspíš označí Tykače za hlavního aktéra. O své chystané výpovědi v tomto duchu alespoň už měsíc mluví.

V lednu před soudem vypovídal německý podnikatel Klaus Schimmelpfennig, který přiznal, že pral peníze vytunelované z CS fondů. Tvrdil, že jednal na objednávku Buška – a hlavně Tykače. Bušek pro HN jeho výpověď potvrdil. Před týdnem zopakoval pro týdeník Ekonom, že hlavním organizátorem legendárního podvodu je Tykač.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.