V nedělním losování Sportky se opět bude hrát o nejvyšší možnou výhru v historii českých loterií, superjackpot s prémií přesáhne 200 milionů korun. Samotný superjackpot je 100,7 milionu, dalších 100 milionů korun tvoří vypsaná prémie.

Aktualizujeme: Nejvyšší možná výhra v historii českých loterií, 200,7 milionu korun, v neděli nepadla. Superjackpot Sportky s prémií se tak do dalšího losování zvyšuje na 209,1 milionu korun.

Sdělila to loterijní firma SAZKA sázková kancelář. Dosud nejvyšší individuální výhra v historii byla vylosovaná v roce 2003, kdy si výherce odnesl téměř 113 milionů korun.

Podmínky pro získání dvěstěmilionové výhry jsou ovšem poměrně náročné. Sázející musí vsadit plnou sázenku, tedy všech deset sloupců, a zároveň doplňkovou hru Šance, nebo systémovou sázku od systému 8 do systému 15 a k ní Šanci.

Aby sázející vyhrál, musí uhodnout všech šest vylosovaných čísel a současně také poslední dvojčíslí z vylosovaného šestičíslí hry Šance. K získání samotných jackpotů prvního nebo druhého tahu Sportky (ty nyní činí 60,6 miliónu Kč a 15,8 milionu Kč) stačí vsadit jeden sloupeček za 16 Kč.

Pravděpodobnost výhry v superjackpotu je zhruba 1 ku 70 milionům, po připočtení výhry v prémii činí 1 ku 700 milionům. Pravděpodobnost, že sázející uhodne šest čísel a vyhraje jackpot, je přibližně 1:14 milionům. V každém slosování jsou ale dva tahy, a protože si nelze vsadit jen na jeden tah, pravděpodobnost výhry ve skutečnosti činí 1:7 milionům.

Info

Vklady Sportky po týdnech

Vlastní losování číselných loterií se koná v budově Sazky a je přístupné veřejnosti. Zájemci si mohou návštěvu domluvit na telefonním čísle 266121266, kapacita návštěvníků je ovšem omezena na 20 osob denně.

Sazka, která o povolení vypsání stomilionové prémie požádala ministerstvo financí, je podle mluvčího Václava Jaloveckého připravena uhradit výhru z vlastních zdrojů. Od nástupu insolvenčního správce do společnosti v květnu 2011 byly vždy všechny výhry včas a řádně vyplaceny, dodal.

První slosování o výhru stomilionové prémie Sportky se uskutečnilo letos 11. ledna. O tuto výhru se bude hrát až do doby dosažení výhry, maximálně však do slosování 15. dubna 2012. Nebude-li ani tehdy splněna podmínka pro její vyplacení, zůstane prémie příjmem společnosti SAZKA sázková kancelář.

Sazka v minulém týdnu informovala o tom, že letošní nejčastěji vylosovaná čísla ve Sportce jsou 3, 5, 13, 21, 35, 44. V předposledním nedělním tahu Sportky se tato kombinace stala zdaleka nejčastěji vsazenou kombinací, tipovalo ji 4153 lidí.

Kdyby byla všechna tato čísla tehdy vylosována, každý výherce by se musel o jackpot dělit se všemi dalšími výherci. Například v prvním tahu předposledního losování by to znamenalo, že místo téměř 48 milionů by každému výherci připadlo 11 500 Kč. "Doporučujeme proto, aby si každý sázející vytvořil vlastní jedinečnou kombinaci šesti čísel," podotkl Jalovecký.

Tržby Sazky díky vysokému jackpotu rostou, v číselných loteriích stoupl její podíl v letošním sedmém kalendářním týdnu na 94 procent. Z číselných loterií utržila Sazka více než 137 milionů Kč a ze všech loterií dohromady pak více než 140 milionů korun. Jalovecký upozornil na to, že se stále rostoucím počtem sázek se výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že budou vylosovány velké výhry. Průměrně prý vyhrává každý týden u Sazky jeden výherce částku přesahující milion korun.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru