Moody´s snižovala ratingy, Francie, Rakousko i UK mají pořád AAA

Americká ratingová agentura Moody´s v pondělí večer měnila hodnocení devíti zemím Evropské unie.

Francie, Velká Británie a Rakousko si sice uchovaly nejlepší rating AAA, ale výhled jejich ekonomik byl označen za negativní.

Šest zemí má horší rating - Itálie má nyní stupeň A3 z původního A2, Portugalsko Ba3 z Ba2 a Španělsko kleslo o dva stupně z A1 na A3. O jeden stupeň si pohoršily také Malta, Slovinsko a Slovensko (nyní A2). Všechny tyto země mají výhled negativní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Agentura Moody´s snižovala evropským zemím ratingy. Prezident Klaus míří s podnikateli do Turecka. Akcie Applu jsou na rekordní hodnotě. ČEZ je prý v Albánii vyšetřován kvůli účetním podvodům. Projděte si přehled nejdůležitějších byznysových zpráv, které se udály od večera do rána.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.