Úřady v severočínském městě zabavily v maloobchodech iPady firmy Apple. Může za to spor s místní firmou Shenzhen Proview Technology, která tvrdí, že vlastní název iPad. Čínská firma rovněž uvedla, že požádala o stejné akce v dalších více než 20 městech po celé zemi.

Spor s čínskou firmou komplikuje Applu jeho snahy o rozšíření prodeje oblíbeného tabletu v Číně, která je nejrychleji rostoucím trhem. Shenzen Proview si registrovala jméno iPad v Číně v roce 2001.

Apple již dříve koupil práva na jméno od tchajwanské dceřiné firmy Proview Taipei, která si registrovala toto jméně v několika zemích na počátku roku 2000. Čínská firma však tvrdí, že je to ona, kdo stále vlastní práva na název iPad v Číně.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Místní firma Shenzhen Proview Technology tvrdí, že vlastní název iPad. Čínské úřady proto v jednom z tamních měst začaly zabavovat stejnojmenné produkty od Applu. Záležitost komplikuje růst Applu v jedné z největších ekonomik světa.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.