Ještě před koncem roku hrozila serveru Ulož.to obří pokuta od Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI). V posledních dnech však místo právní bitvy probíhá vyjednávání o spolupráci.

Serveru IHNED.cz to potvrdili zástupci obou stran, kteří shodně dodávají, že jednání se opět posunula o kousek dál. Nicméně definitivní dohoda zatím stále není dotažena a vyjednávání bude probíhat v horizontu několika týdnů.

"Jednání skutečně probíhají, ale vzhledem k tomu, že nejsou u konce, nemůžu zatím žádné detaily prozradit," uvedla ředitelka české pobočky IFPI, tedy Mezinárodní federace hudebního průmyslu Petra Žikovská.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Asi nejznámější český uploadovací server prochází procesem přeměny. Činnost, kterou mnozí označují za nelegální, se nyní snaží více dostat do mezí zákona. Bude vzorem pro další tuzemské servery, nebo ho potká stejný osud jako Megaupload, který americký soud zrušil?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.