Zářijové výsledky jsou sice v tržbách viditelně lepší než v předcházejícím roce, o počtu diváků se to však již s jistotou říci nedá. Týdenní výsledky vybraných kin dokonce naznačují mírný pokles. Zatím je velmi obtížné odhadovat výsledky celoroční. Ve středu 13. října byl u Brna otevřen první multiplex po tříleté přestávce od otevření Multikina Galaxie. Již příště se pokusím odhadnout, jaký vliv bude mít na návštěvnost kin v regionu. 

Za čtyři týdny mezi 9. a 30. zářím 1999 bylo do českých kin uvedeno devět premiér nových filmů. Mezi deset nejúspěšnějších filmů týdne se neprobojovaly tři z nich. Francouzský film Vše začíná dnes skončil na 13. místě, černá komedie Šest pohřbů a jedna svatba těsně jedenáctá a historické drama Krev andělů až ve třetí desítce. 

Ve sledovaném období vstoupila do českých kin Lucasova vesmírná pohádka Star Wars Epizoda 1 - Skrytá hrozba, která ihned zaujala první pozici a překonala v tržbách rekord za dvouletou existenci toptenu, když poprvé prolomila hranici 4 miliónů korun tržeb za víkend. Druhým nejúspěšnějším filmem se stal komediálně-dobrodružný horror Mumie, třetí místo patří romantické komedii Notting Hill.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.